Sosyal Bilgiler Dersinde Socrative İle Hem Eğlen Hem Değerlendir

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: Socrative

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Sosyal Bilgiler

Atölye İçeriği:

Atölyemizde Socrative uygulaması ayrıntılı olarak tanıtılacaktır. Socrative uygulamasıyla Sosyal Bilgiler dersi bağlamında çevrim içi ölçme-değerlendirmenin nasıl yapılabileceği örnekler verilerek incelenecektir. Online test hazırlama ve bu testleri uzay oyununa çevirme konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Atölyenin uygulama kısmında katılımcıların uygulamayı kullanarak basit etkinlikler tasarlamaları sağlanacaktır. Atölyenin değerlendirmesi ise yine Socrative uygulaması üzerinden yapılacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

Öğrencilerin sosyal bilgilere dair kazanımlarını izleme ve değerlendirme amacında olan,

  • Öğrenciler arasında online bir yarışma düzenlemek isteyen,
  • Öğrencilerini kendi kişisel içeriklerini oluşturarak ölçme ve değerlendirmeye tâbi tutmak isteyen,
  • Anında geri bildirim ile öğrencilerin gelişimlerini yakından takip etmek isteyen tüm öğretmenleri atölyemize bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:

  • Bilgisayar + tablet veya cep telefonu + internet bağlantısı
  • Katılımcılarımız atölye öncesinde öğretmen giriş ekranını görmek için www.socrative.com sitesinden “Sign Up For Free” sekmesine tıklayarak üye girişi yapabilirler. Öğrenci sayfasını görmek için herhangi bir şart gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 40 dk.

Kontenjan: Katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: Aslı ŞENYÜZLÜ

Atölye Uygulayıcıları:

 

Aslı ŞENYÜZLÜ

Mezun olduğu 2008 yılından bu yana çeşitli okullarda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalışmıştır. 12 yıllık meslek hayatında sürekli dinamizmi ön planda tutmuş, yeniliği düstur edinerek birçok projeye imza atmıştır. Ağustos 2020 tarihinden bu yana ise Yenidoğu Okulları İzmir Kampüsü’nde Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalışmaktadır. Çağın gerekliliği olan konularda eğitim almaya ve bunu her daim paylaşmaya isteklidir.