Online’da Beden Eğitimi Dersi Olur mu?

Webinarda Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Wordwall, Kahoot, Mobil uygulamalar (Formda Kal Türkiye / T.C. Sağlık Bakanlığı)

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Beden Eğitimi ve Spor, Spor ve Fiziki Etkinlikler

Webinar İçeriği:

Yaşam boyu spor felsefesi nedir? Eğitim felsefemiz ile yaşam boyu spor felsefesini nasıl ilişkilendirdik? Pandemi sürecinde Beden Eğitimi ve Spor dersinin ne gibi fiziksel ve psikolojik katkıları oldu? Okullarımızda sporu nasıl canlı tuttuk? Dijital ortamda Beden Eğitimi dersi yapmanın olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Uzaktan eğitimde Beden Eğitimi dersini web 2.0 araçları, mobil uygulamaları, etkinlik ve oyunların yardımıyla nasıl planlamalı ve nelere dikkat etmeliyiz? Webinarda bu ve benzeri sorulara birlikte cevaplar arayacağız.

Bu Webinara Kimleri Bekliyoruz?

Başta Beden Eğitimi öğretmenleri olmak üzere; pandemi sürecinde bedenini ve zihnini ayık tutmak isteyen, derste uyuklayan öğrencilerini 2 dakika içerisinde nasıl canlandıracağını öğrenmek isteyen, derslerini tekdüzelikten çıkartıp öğrencilerin dikkatini çekmek isteyen tüm öğretmenlerimizi webinarımıza bekliyoruz.

Webinara Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Webinar Süresi: 30 dk.

Kontenjan: Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Turgut SAĞLAM

Atölye Uygulayıcıları:

Turgut SAĞLAM

2012’de Yılı Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümü, 2015’te Yılı K.K.T.C Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2. kademe yüzme antrenörü, 2. kademe badminton antrenörü ve 1. kademe okçuluk antrenörüdür. 2015’ten bu yana Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsünde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Eğitimde farklı yöntem ve araçları kullanmayı seven bir öğretmendir.