Online Eğitimi “Değer”li Kılmak

Webinarda Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Yok

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Lise düzeyindeki bütün branşlar

Webinar İçeriği:

  • Webinarımızda değerler eğitimi nosyonunun dünyadaki ve Türkiye’deki tarihçesine göz atarak hafızamızı tazeleyeceğiz.
  • Medya, iletişim ve öğrenme kuramlarından hareketle insanî ve sahici iletişimin sağlanması, duygu ve düşüncelerin öğrencilerimizde karşılığını en etkili biçimde bulmasının yolları üzerine konuşacağız.
  • Değerler eğitimi çalışmalarının standart öğretim materyallerine nasıl yansıdığını inceleyerek uzaktan eğitimi “değerli” kılmanın imkânını sorgulayacağız.

Bu Webinara Kimleri Bekliyoruz?

  • Değerlerin eğitimdeki hayatî rolünü bilen, bu alandaki yerleşik algı ve uygulamalara eleştirel ve yapıcı nazarla yaklaşan,
  • “Değer”lerin zaman ve mesafe engeli tanımaksızın her an devrede/online olması gerektiğine inanan;
  • Başta Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, PDR, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih branşları olmak üzere lise seviyesindeki tüm öğretmen ve idarecilerimizi webinarımıza bekliyoruz.

Webinara Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Webinar Süresi: 40 dk.

Kontenjan: Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Muhammed SARI

Atölye Uygulayıcıları:

Muhammed SARI

10 Ocak 1981, Üsküdar doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lisans öğrenimini Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Meslek hayatı boyunca özel öğretim kurumlarında edebiyat öğretmeni ve yönetici olarak; çeşitli yayınevlerinde redaktör ve editör pozisyonlarında çalışmıştır. YETEV Program ve Yayın Geliştirme (AR-GE) Birimi’ndeki Türk Dili ve Edebiyatı Branş Koordinatörülüğü görevini 2015 yılından bu yana sürdürmektedir.