Minecraft Okulunun Dijital Sınıflarında Bir Araya Geliyoruz: Minecraft Eğitim Sürümü ile Ders Tasarımı

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Minecraft Eğitim Sürümü

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Ortaokul kademesindeki tüm branşlar

Atölye İçeriği:

Atölyede oyunların ve eğitsel oyunların kalıcı öğrenmeye ne kadar hizmet ettiğini deneyimleyeceğiz. Minecraft Eğitim Sürümü ile uzaktan eğitimde öğrenci ihtiyaçlarını merkeze alan eğitim yaklaşımı oluşturacak; yardıma ihtiyaç duymadan istenilen kazanımlara uygun farklı branşlardan dersler planlayacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

  • Minecraft Eğitim Sürümü’nü derslerinde kullanmayı isteyen her branştan öğretmenler.
  • Disiplinlerarası çalışmalarına farklı bir yaklaşım getirmek isteyenler.
  • Uzaktan eğitim derslerini alternatif dijital bir ortamda işlemek isteyen eğitimciler.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler

Minecraft Eğitim Sürümü’nün aşağıdaki bağlantıdan indirilip yüklenmesi gerekmektedir. Ayrıca bir Microsoft hesabı ile üyelik açılması gerekmektedir.

https://education.minecraft.net/get-started/download

Atölye Süresi: 45 dk.

Kontenjan: Katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Yunus Emre ÇALIK

Atölye Uygulayıcıları:

Yunus Emre ÇALIK

Henüz Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğrenciyken Bilişim Teknolojileri alanında aktif olarak çalışmaya başlayan Yunus Emre Çalık, 6 yıldır bu alanda öğretmenlik, mentörlük ve öğretmen eğitimciliği yapmaktadır. 2018 yılında Singapur’da düzenlenen Microsoft Education Exchange konferansına Microsoft tarafından Türkiye’yi temsil etmek üzere davet edilmiş ve “Algorithmic Thinking” ödülünü kazanmıştır. Eğitimde dijitalleşme ve eğitim teknolojileri araçlarının doğru ve yerinde kullanımı anlayışını benimseyen Yunus Emre Çalık kişisel olarak Yapay Zekâ ve Bilgisayar Bilimleri konuları ile yakından ilgilenmektedir. 2018 yılından beri Yenidoğu Eğitim Kurumları’nda Bilişim Teknolojileri öğretmenliği görevini sürdüren Yunus Emre Çalık aynı zamanda eğitim teknolojileri, robotik, oyun tabanlı öğrenme, STEM gibi konularda eğitimler vermektedir.