Evrensel Tasarımla Engelsiz Yabancı Dil Öğretimi

Webinarda Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Yok

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Yabancı Dil Dersleri

Webinar İçeriği:

Webinarımızda, Evrensel Tasarım ilkelerine dayalı öğretim faaliyetlerinin dünyadaki ve Türkiye’deki örneklerine değinilecek; Evrensel Tasarım ilkelerinin, hayatın her aşamasında farklı engellerle karşılaşan engellilere dil öğretimi konusunda sunduğu fırsatlar işaret edilecektir. Birçok engel türü olduğu için webinarın kapsamı bedensel engelliler, görme engelliler, işitme engelliler, down sendromlular ve dislektikler için yapılan yabancı dil öğretimindeki iyi uygulama örnekleriyle sınırlandırılmıştır. Sunulacak örneklerin farklı disiplinlere de katkısı olacağı düşünülmektedir.

Bu Webinara Kimleri Bekliyoruz?

Yabancı dil öğretiminde engelleri ortadan kaldırmak isteyen ve farklı disiplinlerde de öğrenmede evrensel tasarım ilkelerini uygulamak isteyen, tüm öğretmenlerimizi webinarımıza bekliyoruz.

Webinara Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Webinar Süresi: 30 dk.

Kontenjan: Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Hatice Hale YURTTABİR (İstanbul Öğretmen Akademileri Genel Koordinatörü)

Atölye Uygulayıcıları:

HATİCE HALE YURTTABİR

1977 İstanbul doğumlu Hatice Hale Yurttabir, ilk, orta ve lise eğitimini Tarhan Koleji’nde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde, yüksek lisansını İstanbul Aydın Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Halen Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Programı doktora öğrencisidir. Uzun yıllar özel okullarda ve devlet okullarında İngilizce Öğretmenliği, zümre başkanlığı ve dil koordinatörlüğü görevlerini yürütmüş, çeviri bürolarında yeminli tercüman olarak çalışmıştır. Yayınlanmış çeviri kitapları ile ulusal ve uluslararası konferans bildiri yayınları bulunmaktadır. Birçok AB projesinde ve yurt dışında dil öğretim programlarında öğrencilere rehberlik etmiştir. 2016 yılından itibaren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü İstanbul Öğretmen Akademileri projesinde koordinatörlük görevini yürütmektedir. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.