Ekranımdaki Kimya Laboratuvarı

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): ChemCollective

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Kimya

Atölye İçeriği:

Kimya laboratuvarlarının ve genel olarak laboratuvar çalışmalarının dünü, bugünü ve yarını hakkında neler söylenebilir? Bu soru, uluslararası platformlarda ve ülkemizde nasıl ele alındı, bilmek ister misin?  Ücretsiz ChemCollective uygulaması üzerinden tanıtılacak 2D bir sanal laboratuvar uygulaması ile hem uzaktan eğitim sürecinde hem de sonrasında derslerini zenginleştirmek, 3D sanal laboratuvar uygulamaları dünyasına adım atmak ister misin? Tek yapmanız gereken atölyemize katılmak!

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

Laboratuvar çalışmalarının önemini bilen ve ekran karşısında da öğrencilerini deneylerden mahrum bırakmak istemeyen tüm Kimya ve Fen Bilgisi öğretmenlerini bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler

1- Bilgisayar + tablet veya cep telefonu + internet bağlantısı
2- Adobe Flash Player programının bilgisayara kurulması

Atölye Süresi: 40 dk.

Kontenjan: Atölyeye katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Diler DİLAVER TÜRE

Atölye Uygulayıcıları:

Diler DİLAVER TÜRE

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2 yıl özel bir kurumda Kimya ve Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmıştır. PYP Category 1, DP Category 1 ve Cambridge Primary Years Programı eğitim sertifikalarına sahiptir. 2015 yılından bu yana YETEV Program ve Yayın Geliştirme (AR-GE) Birimi’nde yayın yazımı, materyal geliştirme ve Proje Koordinatörlüğü alanlarında çalışmaktadır. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümü Doktora Programına başlamış olup halen “Biyomimikri Tabanlı STEM Eğitimi” konulu tez çalışmasını sürdürmektedir.