Eğitimde Motivasyonun Anahtarı: Oyunlaştırma

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Padlet, Canva, Spiral.ac, Quizziz

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm branşlar

Atölye İçeriği:

Bu atölyede başarılı bir öğretim tasarımında öğrencilerin motivasyonuna ve aktif öğrenmesine katkıda bulunan “Eğitimde Oyunlaştırma” kavramıyla ilgili temel bilgiler paylaşılacaktır. Katılımcılar oyunlaştırmanın oyundan ve eğitsel oyundan farklı bir sistem olarak geliştirilmesi için gereken ipuçlarını edinecek ve uygulamalı örneklerle “oyunlaştırma”yı deneyimleme imkânı bulacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

Derslerine oyunlaştırma yöntemini entegre ederek öğrenci motivasyonunu arttırmak isteyen ve dersi daha ilgi çekici kılmak isteyen tüm öğretmenlerimizi bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 60 dk.

Kontenjan: Katılım 60 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Mona AYKUL

 

 

Atölye Uygulayıcıları:

Mona AYKUL

Hacettepe Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversitedeki görevinden önce uzun yıllar çeşitli özel okullarda 1. ve 2. yabancı dilde Almanca Öğretmeni olarak da görev almıştır. Bu okullarda özellikle Eğitim Teknolojileri ve AB Projeleri alanlarında aktif çalışmıştır. Bu alanlardaki bilgisi ile derslerin içeriklerini öğrenci merkezli yöntemlerle geliştirerek, ömür boyu öğrenmenin temelleri oluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Deneyimlerini başka öğretmenler ile paylaşmak üzere ulusal ve uluslararası konferanslarda workshop ve seminerler sunmaktadır. Türk Alman Üniversitesi’nde Almanca Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Şu anda aynı üniversitede Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.