Eğitim Şart: Uzaktan Eğitimin Fırsat Eşitliği Bağlamında Ele Alınması

Webinarda Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Yok

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Her branştan öğretmenler katılabilir.

Webinar İçeriği: 2019 yılının son aylarında dünyanın gündemine giren Covid-19 pandemisiyle beraber ülkemizdeki okullar da uzaktan eğitime geçti. Bu 1 yıllık süreç, hemen her alanda etkili olduğu gibi eğitim alanında da büyük farklılaşmalara neden oldu. Bu webinarda Mart 2020-Kasım 2020 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilen uzaktan eğitim çalışmaları “eğitimde fırsat eşitliği” bağlamında ele alınacaktır. Anadolu’nun batısından doğusuna ondan fazla ili, otuzdan fazla aileyi ve elliden fazla öğrenciyi kapsayan örneklem kümesinden toplanan veriler katılımcılarla paylaşılacak, Türkiye’nin uzaktan eğitim deneyimi kategorik başlıklar halinde sunulacaktır.

Bu Webinara kimleri bekliyoruz?

Eğitim sosyolojisi, eğitim felsefesi, dünyadaki eğitim politikalarına ilgi duyan; eğitimde eşitlik, adalet, fırsat eşitliği, farkındalık ve imkanlar konularıyla ilgilenen eğitimciler.

Webinara Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Webinar Süresi: 45 dk

Kontenjan: Katılım 300 kişiyle sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Muhammed Bahaddin KOÇ

Atölye Uygulayıcıları:

Muhammed Bahaddin KOÇ

1980 Konya doğumludur. Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden ve Selçuk Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2011'de yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. 2002'den bu yana özel eğitim kurumlarında rehber öğretmen ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2014 Yılında Yenidoğu Okulları’nın kuruluş sürecinden itibaren yönetim kademelerinde görev almıştır. Halen Başakşehir Kampüsünde İlköğretim Müdürü olarak çalışmakta ve ayrıca Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.