Disiplinlerarası Bir Keşif Yolculuğu: İlkokulda STEM/İlk Mühendislik Dersi Uygulanışı

Webinarda Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Grup çalışmalarını gerçekleştirmenin bir yolu olarak Zoom ve Microsoft Teams’te bulunan “breakout room”ların nasıl kullanıldığını göreceğiz.

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: İlkokul sınıf öğretmenleri, ortaokul Fen Bilimleri, Matematik branşları ve STEM dersi öğretmenleri

Webinar İçeriği:

Bu webinarda ilkokul kademesinde STEM yaklaşımını derslere entegre etmenin yollarını konuşacak, bir STEM ders planı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususları paylaşacak ve bu süreçte karşılaşabileceğiniz olası zorluklara çözüm yolları önereceğiz. Yenidoğu Okulları’nın ilkokul kademesinde uygulamaya koyduğumuz STEM/İlk Mühendislik derslerinde elde ettiğimiz tecrübeleri paylaşacağımız webinarımıza hem ilkokul kademesinde hem de ortaokul kademesinde derslerine STEM yaklaşımını entegre etmek isteyen tüm öğretmenlerimizi bekleriz.

Bu Webinara Kimleri Bekliyoruz?

  • Okulunda STEM sürecini başlatmak isteyen yöneticiler
  • STEM yaklaşımı hakkında bilgi almak isteyen öğretmenler
  • STEM konusunda içerik geliştirmek isteyen eğitimciler

Webinara Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler : Ön hazırlık gerekmemektedir.

Webinar Süresi: 40 dk.

Kontenjan: Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Hatice VARLIK

Atölye Uygulayıcıları:

Hatice VARLIK

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılından bu yana YETEV Program ve Yayın Geliştirme (AR-GE) Birimi’nde Bilişim Teknolojileri Branş Koordinatörü olarak çalışmakla birlikte Yenidoğu Eğitim Kurumları’ndaki Bilişim Teknolojileri öğretmenliği görevini de sürdürmektedir. Görev yaptığı süre boyunca Bilişim Teknolojileri ve Yazılım branşında yayınlar çıkarmanın yanı sıra ilkokulda STEM dersinin uygulamaya konulması ve derse uygun içerikler üretilmesi konusunda da çalışmıştır. STEM Öğretmeni sertifikasına sahiptir.