Çevrim İçi Buluşmalarda Etkileşimli Oyun Deneyimi

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Yok

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Atölyemizde tanıtılan oyunlar tüm derslerde ve sınıf seviyelerinde ısınma etkinliği, buz kırıcı etkinlik ya da değerlendirme etkinliği olarak kullanılabilir.

Atölye İçeriği: Oyun oyuncular arasındaki en güçlü bağdır. Hayatla ve öteki ile sağlıklı ilişik kurmak için baştan beri oyun oynuyoruz. Oyun bizi bir arada ve canlı tutar. Bu atölyede pandemiden önce derslerimizde bir arada olup oynadığımız oyunları çevrim içi ortamda, fiziki olarak bir arada olmadan da oynayabileceğimizi göreceğiz. Ayrıca çevrim içi duruma uyarlanmış yeni oyunlar öğreneceğiz.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

  • “Uzaktan Yaratıcı Drama Olur mu?” diyen Yaratıcı Drama liderlerini,
  • Öğrencileri ekran karşısında uyuklarken onları uyandırıp yüksek motivasyon ile derse katmak isteyen
  • Pandemi nedeniyle öğrencileriyle tanışamamış, sınıfında istediği etkileşim ve uyumu yakalayamayan,
  • Dersini etkileşimli işlemek isteyen tüm öğretmenleri atölye çalışmamıza bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:

  • Atölye çalışmamız etkileşimli olacağından sizin ses ve görüntünüze ihtiyaç olacaktır. Atölye çalışması başlamadan önce sesinizin ve görüntünüzün çalışma süresince açık olması gerektiğini bilmenizi isteriz.
  • Atölye çalışması süresince rahat hareket edebileceğiniz, rahatça konuşabileceğiniz geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Çalışma başlamadan önce gerekli alanı oluşturmanızı öneririz.

Atölye Süresi: 45 dk.

Kontenjan: Katılım 22 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Elzem DURMUŞ

Atölye Uygulayıcıları:

Elzem DURMUŞ

Öğretmen, yaratıcı drama lideri, takım arkadaşı, oyunsever.

2006 Yılında İstanbul Üniversitesi’nden lisans, 2019 yılında “Ortaokul 6. Sınıf Öğrencilerinin Disiplinlerarası Yaklaşımla Matematikle İlişkilendirilmiş Beden Eğitimi Derslerinin, Öğrencilerin Beden Eğitimi ve Matematik Derslerine Yönelik Tutumlarına Etkisinin Araştırılması” başlıklı tezi ile Marmara Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesini almıştır. 2011 yılında Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi almıştır. Okul öncesinden yetişkinlere kadar farklı yaş ve meslek grupları ile ders ve atölye çalışmaları yapmıştır.  Hâlen YETEV Program ve Yayın Geliştirme (AR-GE) Birimi’nde Beden Eğitimi Branş Koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir.