Baykuş, Tavşan, Sincap, Köstebek Ve Yayın Balığı: Hayat Atölyeleri’nin Işığında Cevherin Elmasa Dönüş Hikâyesi

Webinar Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Hayat Atölyeleri

Webinar İçeriği

Hayat Atölyeleri öğretmenleri olarak öğrencilerin eğitim hayatında onlarla beraber yürümeye, yollarını aydınlatmaya, öz yeteneklerini (kendi cevherlerini) keşfetmeleri için iç yolculuklarında onlara rehberlik etmeye gönüllü olduk. Bu yolda günümüz şartları ve ihtiyaçlarını dikkate alıp değişkenleri iyi okumanın, değişen şartlara uyum sağlamanın önemini biliyoruz. Öğretmenin kendini sürekli geliştirmesi ve güncellemesi gerektiğine inandık. Pandemi şartlarına ve araya giren mesafelere rağmen dijital eğitime uyum sağladık ve öğrencilerimizin yüreklerine dokunduk. Nasıl mı? Hikâyenin devamını için sizleri webinarımıza bekliyoruz.

Bu Webinara Kimleri Bekliyoruz?

Değişime ve yeniliğe açık, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi temel alan, bizim yolculuğumuzu merak eden tüm öğretmenlerimizi, branş ayrımı gözetmeksizin webinarımıza bekliyoruz. Her kademeden ve her branştan öğretmen arkadaşımız webinarımıza katılabilir.

Webinar Süresi: 35 dk.

Kontenjan: Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.

Webinar Uygulayıcıları: Sema DURMUŞ

Atölye Uygulayıcıları:

Sema DURMUŞ

2001-2016 yılları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Aile eğitimi veren özel bir merkezde çocuk gelişimi alanında eğitmen olarak çalışmıştır. Bu yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde katıldığı bir eğitimde Yaratıcı Drama yöntemi ile tanışmıştır. 2011-2013 yılları arasında Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini tamamlamıştır. Dernek içi projelerde, Adalet Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kurumlarda dezavantajlı çocuklar ve yetişkin grupları ile Yaratıcı Drama atölyeleri yapmıştır. 2016 yılında BİLSEM’le yolları kesişti, üstün potansiyelli çocuklarla Yaratıcı Drama atölyeleri yapmıştır. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi’nde “Üstün Yetenekli Öğrenciler için İdeal Öğretmen Davranışları” konulu projede yer almıştır. Öncü Eğitimciler Derneği bünyesinde, MEB ve özel eğitim kurumlarında uygulanan öğretmen eğitimlerinde branş derslerinde Yaratıcı Drama’nın yöntem olarak kullanılmasını, etkinlik planlama ve uygulamayı konu alan atölyelerde liderlik yapmıştır. Yenidoğu Okulları’nda Dramasal Atölyesi öğretmeni olarak çalışma hayatına devam etmektedir.