Wordwall’la Etkili Bir Din Eğitimi Tasarımına Doğru

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Wordwall

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Ortaokul Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi

Atölye İçeriği:

Wordwall’u seçtiğimiz bu atölyemizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini eğlenceli ve daha verimli nasıl olabilir sorusunun cevabını arayacağız. Minimum efor sarf ederek interaktif oyunlar ve görsel-işitsel açıdan zenginleştirilmiş online materyaller hazırlayabilecek, uygulayıcı öğretmenlerimizle deneyimlerini paylaşacaksınız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

“Dersleri monotonluktan çıkararak eğlenceli ders içerikleri oluşturmak isteyen, çevrimiçi ölçme ve değerlendirmeye ilgi duyan, çevrimiçi içeriklerle ilgili farklı etkinliklerle dersi pekiştirmeyi ön plana alan, etkileşimli dersler hayal eden tüm öğretmenlerimizi atölyemize bekliyoruz.”

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Wordwall uygulamasına atölyeden önce üye olunması gerekmektedir.

Atölye Süresi: 40 dk.

Kontenjan: Katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Fatih YILDIZ

Atölye Uygulayıcıları:

 

Fatih YILDIZ

1989 tarihinde İstanbul Kadıköy’de doğan Fatih YILDIZ, ilköğretim eğitimini farklı okullarda tamamlamıştır. 2007 yılında Ümraniye İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Katsayı sorunu sebebiyle eğitimime yurt dışında devam etmiş ve 2012 yılında Fas Abdülmalik Essadi Üniversitesi’nden mezun olmuştur.2015 yılında denkliğini almıştır. Aynı dönem 1 yıl boyunca Özel Çekmeköy Çınar Koleji’nde lise bölümünde DKAB, Kur’ân-ı Kerîm ve Siyer dersleri öğretmenliği yapmıştır. 2016-2017 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Sarissa Otel’de pazarlama bölümünde ve tercümanlık görevlerinde bulunmuştur. 2018-2019 yılında Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Koleji’nin ortaokul kısmında DKAB öğretmenliği yapmıştır. 2019 yılından itibaren de Özel Bahçeşehir Yenidoğu Okulları’nda DKAB ve Kur’ân-ı Kerîm öğretmenliği yapmaktadır.