Online Eğitimde Origamiyle Pandemiye Katlanmak

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Yok

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Matematik ve Fen Bilimleri dersleri

Atölye İçeriği:

Kâğıdın ve origaminin nasıl ortaya çıktığını, türlerinin neler olduğunu öğreneceğiz. Origaminin kullanım alanlarını ve ne şekilde kullanıldıklarını örnek modellerle, videolarla ve görsellerle inceleyeceğiz. Öğretmenlerimizin, öğrencileriyle derslerinde yapabilecekleri origami modelleri katlayacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?

Origaminin tarihini, türlerini, matematikle, geometriyle ve doğayla olan ilişkisini öğrenmek ve atölyede yapacağımız modelleri öğrencileriyle paylaşmak isteyen tüm Fen Bilgisi, Matematik ve sınıf öğretmenlerimizi bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: En az 15 cm’lik 5 adet kare kâğıda ihtiyacımız olacak.

Atölye Süresi: 45 dk.

Kontenjan: Katılım 50 kişi ile sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Atilla YURTKUL

Atölye Uygulayıcıları:

Atilla YURTKUL

1980 Almanya doğumlu olan Atilla YURTKUL, ilk ve orta öğrenimimi İzmir’de tamamlamıştır. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi-Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. 2011 yılında ilk kez düzenlenen Uluslararası Açık İnternet Origami Olimpiyatları’nda ikinci olmuş ve aynı yıl öğretmenliğe başlamıştır. 2012 yılında düzenlenen Origami Olimpiyatları’nda üçüncülük, 2013 yılında düzenlenen olimpiyatlarda da yine ikincilik kazanmıştır. Uluslararası bir yarışma olan Pratik Origami Yarışması’nda da birincilik elde etmiştir. Türkiye’de origaminin gelişmesi ve herkesin öğrenebilmesi için binlerce öğrenciye origami öğretmiş ve hâlâ öğretmeye devam etmektedir. Ayrıca çeşitli sergiler ve etkinliklerle origamiyi her yaştan insana tanıtmaya ve sevdirmeye çalışmaktadır.