Edubook Platformu İle Her Sınıf Seviyesinde Capcanlı İnteraktif Ders Materyali Hazırlama

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Edubook

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: k12 seviyesindeki tüm öğretmenler

Atölye İçeriği:

Bu eğitimde tanıyacağımız materyaller sayesinde “her öğrenci için, her seviyede ve her sınıfa uygun”, işletim sisteminden bağımsız, interaktif dokümanlar, dijital kitaplar ve fasiküller hazırlayabileceğiz. Kütüphanede oluşturduğumuz “Dönüştürülmüş Sınıf Metodu”yla farklı öğrenme biçimlerine hitap eden ders dokümanları da hazırlayacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?2

Dersleri monotonluktan çıkararak eğlenceli ders içerikleri oluşturmak isteyen, capcanlı ders fasikülleri oluşturmak isteyen, çevrimiçi içeriklerle ilgili farklı etkinliklerle dersi pekiştirmeyi ön plana alan, etkileşimli dersler hayal eden tüm öğretmenlerimizi atölyemize bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Edubook platformuna ücretsiz üye olunup “eğitmen olmak istiyorum” kısmına tıklanması gerekmektedir.

Atölye Süresi: 50 dk.

Kontenjan: Katılım 100 kişi ile sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:  M.Sc Tuğrul ALPI

Atölye Uygulayıcıları:

M.Sc Tuğrul ALPI (Eğitim Teknolojileri Koordinatörü)

Matematik bölümünden derece ile mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik Bölümü’nde yüksek lisans “Modeling wave propagation ın piezoelectric materials” konulu tezini vermiştir. Netron Bilişim Akademisi’nden MCPD (Microsoft Certified Professional Developer) sertifikası ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden BAUSTEM STEM Lider Öğretmen sertifikası almıştır. Bir süre yazılım (C#, Asp.net,SQL) sektöründe çalıştıktan sonra özel okullarda matematik öğretmenliği ve eğitim teknoloğu olarak görev yapmıştır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması danışma kurulu üyesi olan Tuğrul ALPI’nın Oran Yayıncılık tarafından yayınlanmış matematik ders kitapları bulunmaktadır.